Witam Cię w świecie Jogi Kundalini
wg przekazu Yogi Bhajana

Joga chodziła mi po głowie od dość dawna. Długo szukałam odmiany jogi którą mogłabym wykonywać. 
Zmiany w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, nierozciągnięte ciało i kontuzje kolan, dość mocno blokowały mnie w praktykach powszechnie znanych odmian jogi. Ale pewnego dnia usłyszałam o niej…

O Jodze Kundalini… I wtedy wszystko się zmieniło… dosłownie. Od pierwszej praktyki poczułam oddzielenie się grubą kreską od tego co było. Uczucie ulgi nie do opisania. Jakbym zrzuciła z pleców porządne kilka kilogramów zbędnego życiowego balastu.
To właśnie dzięki Jodze Kundalini rozpoczęłam równoważenie mojego CUDU (Ciała, Umysłu i Duszy)

Czym jest Joga Kundalini?

Jest to najbardziej duchowa odmiana jogi. Następuje tu praca nie tylko z ciałem, ale i energią. Energia w jodze Kundalini jest bardziej wyczuwalna, dlatego też zmiany w naszym życiu mogą pojawić się naprawdę szybko.

 Mówi się że jest to joga świadomosci. 

Na Zachodzie rozpowszechnił ją Yogi Bhajan, który jako jedyny odważył się pokazać (dotąd powszechnie niedostępną) praktykę  i dać dostęp do tajemnych przekazów i nauk dla „zwykłych” ludzi. Praktyki Jogi Kundalini często skierowane są na prace z czakrami. Joga ta łączy w sobie świadomy oddech, mudry, krije (układy asan – pozycji), medytacje i mantry. Te ostatnie urzekły mnie najbardziej.

Czy Joga Kundalini jest bezpieczna?

Mówiąc o Jodze Kundalini pojawia się wiele znaków zapytania czy jest ona bezpieczna. Dlaczego? 

Dlatego, iż energia Kundalini jest przedstawiany w postaci węża –  jest naszym duchowym potencjałem, który leży u podstawy kręgosłupa. Właśnie dzięki praktyce Jogi Kundalini ta energia zostaje rozbudzona i podnoszona wyżej.

Jedyne co zazwyczaj wzbudza niepokój u nowej osoby to symbolika węża. Też mnie ona mocno zastanawiała na początku, bo jak powszechnie wiadomo wąż kojarzy nam się ze złem, grzechem itp.
Jednak niewielu z nas pamięte o wężu Eskulapa,  którego symbol znajduje się w logach wielu aptek jako symbol sił witalnych,  zdrowia i przede wszystkim ODRODZENIE i TRANSFORMACJI.
Dokładnie tak samo jest w Jodze Kundalini. 

Jak dobrze wiemy wąż zrzuca starą skórę, aby z nowymi siłami żyć na nowo. 

Z Pasji do Jogi Kundalini i Transformacji, postanowiłam zostać Nauczycielem Jogi Kundalini i już niedługo będzie można praktykować ze mną online, a może i stacjonarnie w okolicach Wrocławia.

Sat Nam